25.03.2017

Castingi dla Pearls Models

Co jakiś czas organizujemy castingi w różnych lokalizacjach. Pory dnia są różne, miejsca całkiem inne ale cel zawsze ten sam. Wyszukać młodych ludzi z talentem do modelingu, wyglądem wyróżniającym się z tłumu oraz co najważniejsze z charyzmą przyciągającą uwagę.

Mieliśmy przyjemność porozmawiać i sprawdzić przed obiektywem fotografa ponad 150 osób. Często byliśmy zaskakiwani. Nasze oczekiwania często były przeskakiwane, a poziom osób szedł w górę. W tym miejscu podziękowania dla wszystkich uczestników. Większość osób miało już okazję współpracować z nami w różnym wymiarze ale oficjalne podziękowanie zawsze jest na miejscu 🙂

Krótko o tym jak to wygląda.

Wybieramy lokalizację łatwą do odszukania i wzbudzającą zaufanie. Do tej pory było to Kino Niebieski Kocyk w Toruniu, Multikino w Bydgoszczy, Klub Savoy oraz pokusiliśmy się raz przyjmować osoby w naszym biurze na Mazowieckiej. Przygotowania do castingu z naszej strony odbywają się na kilka godzin przed oficjalnymi. Musimy zadbać nie tylko o miejsce, wystrój ale również rozłożyć cały sprzęt by stworzyć coś na wzór studia.

Część oficjalna jest już bardzo luźna. Przychodzą do nas ciekawe osobowości i z każdą rozmawiamy. Nie są to standardowe pytania, tylko normalna ludzka rozmowa by się trochę poznać. Jest wesoło i każda ze stron wychodzi zadowolona.

Asia zawsze bacznie obserwuje jak dziewczyny i chłopaki idą po wybiegu. Oko właścicielki agencji jest zawsze na ten moment wyostrzone. Dalej już Michał bierze daną osobę w obroty przed obiektyw. Kilka portretów, potem można trochę „potańczyć” wg własnego uznania 🙂

Czasami pojawiają się zmienne w postaci rekwizytów czy profesjonalnej sesji zdjęciowej w tle. Wszystko ma na celu trochę otworzyć przed nami zestresowane osoby.

Podsumowując, każdy casting jest dla nas wydarzeniem i znakiem zapytania – kto tym razem do nas dojdzie do zespołu? Zawsze jednak jest to dużo dobrej zabawy i możliwości pokazania się i nas od nowej strony.

Traktujemy castingi jako swego rodzaju enety – nasze wewnętrzne eventy. Wpis ma na celu odkryć trochę naszą pracę zza kulis i zachęcić kolejne nieśmiałe osoby do odwiedzenia nas.

Poniżej kilka zdjęć.

Zapraszamy:)

Karol Gackowski